O nás


Se včelami jsem se setkával od svého dětství u svého dědy , který včelařil celý život , jako jeho otec i děda. V roce 2002 jsem se pustil do včelaření sám. Mezi mé první úly patřily moravské univerzály a budečáky.

V roce 2006 se k mému koníčku přidala i manželka a postupně jsme přešli ze starých úlů na nástavkové o rámkové míře 39 x 24 cm. Modernizací prošlo také technické vybavení, jelikož jsme si koupili osmirámkový zvratný medomet, nerezovou odvíčkovávací vanu, separátor, atd.

Do roku 2011 jsme provozovali 2 pevná a 1 kočovné stanoviště. Během roku 2012 jsme jejich počet rozšířili na 4 pevná a 1 kočovné. V roce 2016 doznává naše farma velkých změn. Včelaříme na 9-ti pevných a 1 kočovném stanovišti, které jsou střeženy fotopastmi. Také se zaměřujeme na chov 5-ti rámkových oddělků a matek linie SINGER určených k prodeji. Mimo jiné jsme postavili a vybavili medárnu s chlazeným a nechlazeným skladem.

Včelaříme v jihozápadních Čechách v nadmořské výšce cca 450 m.n.m. Naše včelařstvi plánujeme nadále rozšiřovat a modernizovat.

Naším cílem je chovat zdravá a silná včelstva a produkovat kvalitní květový a medovicový med. Přáním pak je mít plno spokojených zákazníků, kteří se k nám budou rádi vracet.

REZERVACE


Rezervace včelstev či oddělků je možná pouze při zaplacení zálohy 30%. Děkujeme za pochopení, špatné zkušenosti z minulých let.

PRODEJNÍ AUTOMAT V PLZNI


Od 1.11. 2018 je pro vás připraven prodejní automat s naším medem a medovými pochoutkami v nákupním centru na Borských Polích v Plzni. Přijďte a ochutnejte...

I Horažďovice už mají svůj automat na med!


Po Borský Polích jsme pro vás umístili automat na med také v Horažďovicích. Najdete ho v ul. Ševčíkova č.p.35 (bývalé Kvatro). V automatu si můžete koupit ořechy v medu, ochucený, pastový a květový med.